Ilmus ajakirjade Meremees ja Veeteede Teataja sügisnumber

15.09.2021 | 09:09

Eesti merendusajakiri Meremees ning Veeteede Teataja toovad lugejateni päevakajalised ja põnevad lood ning analüüsid Eesti merendusvaldkonnas toimuvast, seekordsest numbrist saab muu hulgas lugeda nii „Tõllu“ suvisest õnnetusest kui „Estonia“ vraki allveeuuringutest.
    • Jaga

Ajakirja Meremees sügisnumbrist saab lugeda:

Kvartaliajakiri Meremees jätkab pandeemiaajastu laevandusprobleemidega, käsitledes seekord konteinerivedu, mida ei mõjutanud üksnes viirus. Pikemas intervjuus räägib sellest Eesti Mereakadeemia professor Ulla Tapaninen ja temalt on ka artikkel, kuidas konteineriveo ettevõtted teenivad suurt kasumit, kuigi maailmas konteinereid ei jätku.

Avaintervjuu on Eesti Mereakadeemia õppejõu Rein Loodlaga, kelle merendusorganisatsioonid valisid Aasta mereharijaks 2020.

Merenduse asendit riigi masinavärgis selgitab kevadel ametisse asunud Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi meremajanduse asekantsler Kaupo Läänerand. „Tõllu“ õnnetuse järel Kuivastu sadamas saime teada, kas esikohal on reisijad või nende sõiduautod.

Ülevaade on Ohutusjuurdluse Keskuse suvistest „Estonia“ vraki allveeuuringutest ja Tauri Roosipuu tänavu kaitstud magistritööst „Parvlaeva Estonia huku varasemate uurimistulemuste võrdlus seoses uute asjaoludega.“

Isabella Glušauskaite Eesti Meremuuseumist kirjutab Tallinna lahe veealuse kultuuripärandi uuringuist allveerobotiga ning Rein Albri jutustab pudelipostist ja kuninglikust korgitserist.

Vanasadamas on suvel valminud kruiisiterminal ja kauaoodatud sild üle Admiraliteedi basseini kanali. Ent olulisim uusehitis on nii suur, et hõlmab nii esi- kui ka tagakaane. See on Tallinki uus parvlaev „MyStar“, mille veeskamis- ja ristimispidustuse reportaaži kangelanna on mõistagi laeva ristiema, president Kersti Kaljulaid.

Seekordsest Veeteede Teatajast saab lugeda:

  • Ühistranspordi korraldamisest merel
  • Lõõtsaga Kihnu piiga
  • Navigatsioonihooaeg on täies hoos
  • Ülevaade Ristna diferentsiaal GNSS tugijaama moderniseerimisest
  • Vesilennukite angaari põnev ajalugu
  • Vilsandi tuletorn avati külastajatele
  • Traditsioonilisest merekeele rubriigist saab seekord lugeda randumisest, sildumisest ja haalamisest
  • IMO ringkirjad

Veebis lugemine ning tellimisinfo:

Lisainfo:

Eesti ainuke tegevmerendusele keskenduv ajakiri Meremees ilmus esimest korda 8. augustil 1989. Meremehes leiavad kajastust merenduspoliitika, merehariduse, -ohutuse, -keskkonnakaitse, -kirjanduse, -ajaloo ja muud merendussektori päevakajalised teemad nii professionaalile kui ka asjahuvilisele. Meremees ilmub 4 korda aastas. Ajakiri ilmub TalTechi Eesti Mereakadeemia ja toetajate toel.

1993. aastast ilmuvas Veeteede Teatajas avaldatakse üldkohustuslikke ja merendusringkondadele huvipakkuvaid materjale: Eesti Vabariigi merendusalaseid seadusi, Vabariigi Valitsuse, majandus- ja kommunikatsiooniministri määrusi, Transpordiameti käsk- ja ringkirju ning muud avaldamisele kuuluvat teavet, samuti IMO, IHO, IALA materjale.

Selleks, et merendussektor saaks ühest kohast kogu olulise info, ilmuvad väljaanded alates 2017. aastast nii paberil kui ka veebis koos.

Kommunikatsiooni- ja turundusosakond

Transpordiamet