Ennetuskampaaniad

Transpordiamet hõlmab endas liiklushariduse kompetentsikeskust, mis pakub elanikkonnale mitmekülgset infot, nõustamist, koolitusi ning õppe- ja teavitusmaterjale. Ennetuskampaaniate eesmärk on kõigi liikluses osalejate ohutust väärtustavate hoiakute ja alalhoidliku liikluskäitumise kujundamine. 

Kui oled roolis, pane telefon puhkama. 

Kõrvaliseks ja segavaks tegevuseks liikluses saab pidada kõike, mis viib juhi tähelepanu sõiduki juhtimiselt eemale. Enamlevinud kõrvalised tegevused on lisaks telefoni kasutamisele näiteks GPSi seadistamine, söömine-joomine ja lastega tegelemine. 

Olgu selleks roolis helistamine, sõnumite saatmine, pildistamine või sotsiaalmeedia kasutamine, röövib telefon autojuhilt kõige tähtsama – tema tähelepanu. Seepärast annabki kampaania selge soovituse roolis olles telefon puhkama panna. 

Loe veel

Talv on teel. Vali ohutu sõidukiirus. 

Talviste liiklusõnnetuste põhjused on erinevad ja üldiselt on nende taga mitme halva teguri koosmõju. Üks peamisi põhjusi, miks talvel õnnetused juhtuvad, peitub selles, et liiklemist jätkatakse samade sõiduvõtete ja kiirustega nagu suvel. 

Talvel tuleb enne teele asumist tutvuda ilmaprognoosidega, sest teede olukord võib väga kiiresti muutuda. Samuti on talvel oluline varuda sõitmiseks rohkem aega – nii liiklusesse minnes kui ka sõitu ette valmistades.

Naudi sõitu. Aeglasemalt on mõnusam.

Kogu septembrikuu jooksul oli mitmes meediakanalis eetris Transpordiameti linnakiiruse kampaania, mille eesmärk oli vähendada asulates piirkiiruse ületamist ja soosida ohutu sõidukiiruse valikut. Kampaania oli ajastatud õppeaasta algusesse, mis toob igal aastal kaasa suure liikluskoormuse kasvu – teedel on rohkem nii jalakäijad, jalgrattureid, kergliikurijuhte kui ka mootorsõidukijuhte. Kampaania videoklipp kujutas liikluskeskkonna sõbralikku jagamist erisuguste liiklejatüüpidega ning kampaania põhisõnumiks oli, et aeglasemalt on mõnusam liigelda. Linnakiirust järgides naudid sõitu rohkem ja kõigil on turvalisem.  

Loe veel

Sul on selgroogu kampaania plakat

Sul on selgroogu


Transpordiameti, Päästeameti ning Politsei- ja Piirivalveameti ühine teavituskampaania “Sul on selgroogu!” kutsub inimesi märkama alkoholiga kaasnevat riskikäitumist ja annab praktilist nõu, kuidas kriitilisel hetkel takistada kaaslast joobes peaga rooli istumast või ujuma minemast.
 

Loe veel

Kui tõuksiga, siis kainelt kampaania kujundus

Kui tõuksiga, siis kainelt, üksi ja rahulikult! 

Transpordiamet korraldas kevadel ja suvel teavituskampaania, mis keskendus elektriliste tõukerataste ohutusele ja neid puudutavate ohutusreeglite meeldetuletamisele. Kampaania oli tänavatel ja meedias üleval suve lõpuni.
 

Loe veel

Kui oled roolis, pane telefon puhkama.

Kui oled roolis, pane telefon puhkama 

Kõrvaliseks ja segavaks tegevuseks liikluses saab pidada kõike, mis viib juhi tähelepanu sõiduki juhtimiselt eemale. Enamlevinud kõrvalised tegevused on lisaks telefoni kasutamisele näiteks GPSi seadistamine, söömine-joomine ja lastega tegelemine. Teavituskampaania keskendub ennekõike roolis telefoni kasutamisele. 

Loe veel
Ära möödu neist lähedalt kampaania pilt

Arvesta teehooldusmasinate ja teehooldajatega. Ära möödu neist lähedalt! 


Lisaks sellele, et talvel tuleb sõidukijuhtidel valida ohutu sõidustiil ja olla valmis muutuvateks teeoludeks, tuleb arvestada ka teehooldusmasinate ja nende eripäradega.

Loe veel

Lase abi läbi!

Märka alarmsõidukit ja lase abi läbi.
Pääste, politsei ja kiirabi juhivad koos Transpordiametiga liiklejate tähelepanu sellele, et alarmsõidukid vajavad liikluses nii kaasjuhtide kui ka jalakäijate abi. Kui märkad lähenemas vilkuritega alarmsõidukit, siis lase abi läbi, sest selle sõiduki kiirest ja ohutust kohale jõudmisest võib sõltuda kellegi elu, tervis või ohutus. 

Loe veel

Metsloomal on alati peatee kampaania põdraga plakat

Metsloomal on alati peatee

Eesti riigiteedel registreeritakse aastas ligikaudu 6000 liiklusõnnetust metsloomadega. Nendes õnnetustes saab vigastada ca 20–30 inimest aastas. Kampaaniaga "Metsloomal on alati peatee" pöörab Transpordiamet tähelepanu teedel liikuvatele loomadele ja annab nõu, kuidas teha kõik endast olenev, et nendega kokkupõrkeid vältida.

Loe veel
Naudi sõitu kampaania plakat

Naudi sõitu. Aeglasemalt on mõnusam.

Liigne kiirus liikluses ei hõlma endas üksnes kehtestatud piirkiiruse ületamist. See tähendab ka liiga kiiresti sõitmist hetkel, mil muud mõjufaktorid nagu ilm, valgustus, ummikud ja teeolud nõuaksid aeglasemat sõidukiirust. Linnakiirust järgides naudid sõitu rohkem ja kõigil on turvalisem.

Loe veel
Talv on teel kampaania kujundus

Talv on teel

Talv tähendab Eestis palju enamat kui lumist teed. Juhid peavad arvestama musta jää, pimeduse, vihma, tuule, lörtsi ja veel lugematute faktoritega. Lisaks on Eesti talve eripära, et sõidutingimused võivad muutuda väga kiiresti – teel olev vesi jäätub ning vihm muutub lörtsiks vaid minutitega.

Loe veel
sina oled ettenäitaja et tema oleks ettevaataja

Sina oled ettenäitaja, et tema oleks ettevaataja

Ennetuskampaania "Sina oled ettenäitaja, et tema oleks ettevaataja" eesmärk on lapsevanematele meelde tuletada, et neil on laste liikluskäitumise kujundamisel kõige olulisem roll ning oma käitumisega on nad lastele eeskujuks.

Loe veel

Kas sellest lehest oli abi?

Viimati uuendatud 10.03.2024